جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تولید روزانه ۳۰۰ هزار عدد ماسک در استان اردبیل/ لزوم رعایت قیمت مصوب - خبر

 

 

تولید روزانه ۳۰۰ هزار عدد ماسک در استان اردبیل/ لزوم رعایت قیمت مصوب

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: براساس آمار دریافتی از واحدهای تولیدی که دارای پروانه بهره‌برداری و پروانه کسب می‌باشند، روزانه بیش از ۳۰ هزار عدد ماسک سه لایه صنعتی و نیمه صنعتی و همچنین N95 در سطح استان تولید می‌شود.

تولید روزانه ۳۰۰ هزار عدد ماسک در استان اردبیل/ لزوم رعایت قیمت مصوب

رامین صادقی اظهار کرد: براساس آمار دریافتی از واحدهای تولیدی که دارای پروانه بهره‌برداری و پروانه کسب می‌باشند، روزانه بیش از ۳۰۰ هزار عدد ماسک سه لایه صنعتی و نیمه صنعتی و همچنین N95  در سطح استان تولید و به مراکز درمانی و بهداشتی، داروخانه‌ها، ادارات، شرکت‌های پخش، آرامستان‌ها و... برای دسترسی آسان شهروندان توزیع می‌شود.

وی افزود: با توجه به اجباری شدن استفاده از ماسک و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان با سرد شدن هوا و اینکه ماسک از کالا‌های سلامت محور مرتبط با کرونا است، هیچ‌ گونه کمبودی در زمینه تامین و تولید ماسک در سطح استان  اردبیل نداریم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به تعداد واحدهای تولیدی فعال در حوزه تولید ماسک در استان اردبیل بیان کرد: بیش از ۲۶ واحد صنعتی و نیمه صنعتی در استان اردبیل از زمان شیوع ویروس کرونا در زمینه تولید ماسک فعالیت دارند.

وی عنوان کرد: قیمت فروش ماسک نیمه صنعتی یک هزار و ۶۰۰ تومان، صنعتی یک هزار و ۳۰۰ تومان و N95 پنج لایه حداکثر ۸ هزار و ۵۰۰ تومان است و فروشندگان ماسک ملزم به رعایت قیمت مصوب هستند، در غیر این‌صورت با متخلفین برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

صادقی تصریح کرد: تامین مواد اولیه ماسک با محدودیت انجام می‌شد که با تلاش سازمان صمت استان و رفع موانع موجود و پیگیری‌های لازم از وزارت متبوع، موجب شد مواد اولیه تامین ماسک با قیمت مناسب توسط تولید کنندگان خریداری شود تا در تولید و عرضه ماسک با مشکلی رو برو نباشیم.