سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

تردد در جاده‌های استان اردبیل در تعطیلات عید فطر ۴۵ درصد کاهش یافت - خبر

 

 

تردد در جاده‌های استان اردبیل در تعطیلات عید فطر ۴۵ درصد کاهش یافت

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: میزان تردد خودروها در مبادی ورودی و خروجی این استان در تعطیلات عید فطر امسال در مقایسه با پارسال ۴۵ درصد کاهش داشته است.

تردد در جاده‌های استان اردبیل در تعطیلات عید فطر ۴۵ درصد کاهش یافت
علی رحمتی روز سه‌شنبه افزود: امسال در تعطیلات عید فطر بیش از ۲۴۵ هزار تردد در مبادی ورودی و خروجی استان اردبیل ثبت شده است.
 
وی اظهارداشت: به علت شیوع ویروس کرونا و همراهی مردم در عمل به شعار "در خانه بمانیم" شاهد کاهش مسافرت غیر ضروری در مبادی ورودی و خروجی استان هستیم.
 
وی بیان‌کرد: در این مدت یک میلیون و ۵۲۶ هزار تردد در جاده‌های استان ثبت شده که از این تعداد ۹ درصد تردد وسایط نقلیه سنگین بوده است.
 
وی با اشاره به اینکه بیشترین تردد در جاده اردبیل - آستارا و بالعکس با ۱۷۴ هزار و ۳۲۶ تردد ثبت شده ، گفت: محورهای اردبیل - سرچم و بالعکس با ۷۲ هزار و ۸۷۵ تردد و اردبیل - سرعین و بالعکس نیز با ۵۷ هزار و ۳۸۸ تردد از جمله محورهای پر تردد در این مدت بوده است.
 
وی میانگین سرعت در جاده‌های استان را ۷۰ کیلومتر در ساعت ذکر کرد و افزود: بیش از ۱۱۱ هزار تخلف سرعت غیر مجاز در این ایام به ثبت رسیده که بیشترین آن با ۱۶ هزار و ۴۲۱ مورد در جاده اردبیل – سرعین و بالعکس بوده است.
 
رحمتی گفت: در تعطیلات عید فطر ۲۶ هزار و ۷۸۳ مورد تخلف سبقت غیرمجاز در محورهای مواصلاتی استان ثبت شد که بیشترین آن با چهار هزار و ۵۲۴ مورد در جاده اردبیل - آستارا و بالعکس بوده است.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل به ثبت ۲۵۷ هزار و ۷۵ مورد تخلف عدم رعایت فاصله طولی در این مدت در جاده‌های استان اشاره کرد و افزود: بیشترین تخلف با ۳۹ هزار و ۸۹۵ مورد در جاده اردبیل - آستارا و بالعکس بوده است.
 
او بیان‌کرد: در مجموع ۱۴۸ سامانه ترددشمار، دوربین نظارت تصویری و دوربین کنترل سرعت و توزین حین حرکت در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.