جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تالاب سد میل مغان در سطح بین‌المللی معرفی می‌شود - خبر

 

 

تالاب سد میل مغان در سطح بین‌المللی معرفی می‌شود

رییس اداره محیط زیست شهرستان اصلاندوز گفت: با توجه به طرح اعتبارسنجی شهرهای تالابی توسط کنوانسیون رامسر، پتانسیل گردشگری تالاب سد میل مغان در سطح بین‌المللی معرفی خواهد شد.

تالاب سد میل مغان در سطح بین‌المللی معرفی می‌شود

هاشم میرزانژاد اظهار کرد: با توجه به طرح اعتبارسنجی شهرهای تالابی که توسط کنوانسیون رامسر اجرا می‌شود، فرصتی به‌وجود آمده تا شهرهای تالابی اقدامات ارزشمند خود را برای حفاظت و بهره‌برداری از تالاب‌ها با دیگر شهرداران در سطح بین‌الملل به اشتراک بگذارند تا بستر مناسب جهت رونق گردشگری و اقتصادی هرچه بیشتر این شهرها فراهم شود.

وی افزود: پتانسیل‌های گردشگری تالاب سد میل مغان شهرستان اصلاندوز با شکل‌گیری شبکه شهرداران شهرهای تالابی کشور در سطح بین‌المللی معرفی خواهد شد.

رییس اداره محیط زیست شهرستان اصلاندوز گفت: تالاب سد میل مغان با ۱۵۰ هکتار وسعت در شمال استان اردبیل واقع شده که همه ساله میزبان ۳۰هزار قطعه از ۷۲ گونه پرنده مهاجر بین‌المللی است.

میرزانژاد اظهار کرد: پیمان بین‌المللی حفاظت از تالاب‌ها، حیوان‌ها و گیاهان وابسته به آن‌ها (به‌ویژه پرندگان آبزی) معروف به کنوانسیون رامسر، در سال ۱۳۴۹ در شهر رامسر به تصویب ۱۸ کشور رسید و هم‌اکنون ۱۶۹ کشور جهان عضو این پیمان هستند.