سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

بیش از ۲۵۰ هزار گردشگر خارجی در شش ماه نخست سال از اردبیل بازدید کردند - خبر

 

 

بیش از ۲۵۰ هزار گردشگر خارجی در شش ماه نخست سال از اردبیل بازدید کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در ۶ ماهه نخست امسال با معرفی مناسب اماکن تاریخی و گردشگری استان اردبیل شاهد افزایش ۵۳ درصدی حضور گردشگران خارجی در این استان بودیم.

بیش از ۲۵۰ هزار گردشگر خارجی در شش ماه نخست سال از اردبیل بازدید کردند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،‌ نادر فلاحی صبح امروز در جلسه ارزیابی حضور گردشگران داخلی و خارجی در 6 ماه گذشته در استان اردبیل اظهار داشت: در نیمه نخست امسال خوشبختانه با برپایی مناسب نمایشگاه‌های گردشگری و معرفی جاذبه‌های تاریخی، گردشگری و فرهنگی استان اردبیل شاهد حضور 292 هزار و 826 نفر گردشگر خارجی در این استان بودیم.
 
وی با اشاره به رشد 53 درصدی ورود گردشگران خارجی به استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزود: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ورودی خارجی 191 هزار و 76 نفر بوده است و امسال این مهم رضد قابل توجهی را نشان می‌دهد.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: تقویت پایانه مرزی بیله‌سوار می‌تواند در کنار افزایش ورود گردشگران خارجی به استان سبب رشد آمار ترددات وسایل نقلیه و مسافر نیز در سطح استان باشد که در این راستا میزان تردد در نیمه نخست سال از پایانه مرزی بیله‌سوار 34 درصد افزایش داشته و از 505 هزار و 712 نفر در شش ماهه سال گذشته به 677 هزار و 508 نفر در شش ماهه نخست امسال رسیده است.
 
فلاحی با تاکید بر اینکه برخلاف افزایش آمار ورودی گردشگران خارجی به استان در مقابل آمار حضور و ورود گردشگران داخلی و ایرانی به استان اردبیل افول را نشان می‌دهد، بیان کرد: متاسفانه طبق آمارهای ارائه شده شاهد هستیم که ورودی مسافران ایرانی در مدت مذکور با افت 24 درصد همراه بوده و در نیمه نخست سال آمار ورودی مسافر ایرانی 56 هزار و 172 نفر است.
 
وی با اشاره به اینکه امسال اردبیل مهمانان متعددی از کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز داشته است، تصریح کرد: امسال شاهد بودیم که علاوه بر حضور گسترده گردشگرانی از کشورهای همسایه به ویژه جمهوری آذربایجان و ترکیه گردشگران زیادی هم از کشورهای اروپایی و آمریکایی در این استان حضور داشته و از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری آن بهره‌مند شدند.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه امنیت حاکم بر کشور، منجر به رونق گردشگری خارجی شده است، اظهار کرد: خوشبختانه در این راستا شاهد هستیم که گردشگری خارجی اردبیل رو به رشد بوده و پیش بینی می‌شود در سالهای آتی همچنان با رشد مواجه باشد.