سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

به مناسبت درگذشت سلیم موذن زاده پنجشنبه در اردبیل عزای عمومی اعلام شد - خبر

 

 

به مناسبت درگذشت سلیم موذن زاده پنجشنبه در اردبیل عزای عمومی اعلام شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: شورای فرهنگ عمومی این استان بخاطر درگذشت سلیم موذن زاده اردبیلی مداح نامدار اهل بیت (ع) روز پنجشنبه را در این استان عزای عمومی اعلام کرد.

به مناسبت درگذشت سلیم موذن زاده پنجشنبه در اردبیل عزای عمومی اعلام شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سیدناصر اسحاقی افزود: در گذشت سلیم موذن زاده اردبیلی ضایعه ای دردناک برای مردم استان بوده و بخاطر ارج نهادن به این مداح اهل بیت پنجشنبه عزای عمومی اعلام شد.

وی گفت: مراسم سوگواری این مداح نامدار با حضور مقامات استانی و کشوری روز پنجشنبه برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل همچنین در زمینه زمان تشییع پیکر مرحوم سلیم موذن زاده اردبیلی افزود: این مراسم فردا(چهارشنبه(ساعت 3 بعد از ظهر از مصلا تا میدان شریعتی اردبیل به سمت بهشت زهرای اردبیل برگزار خواهد شد.

سلیم موذن زاده اردبیلی امروز صبح (سه شنبه) به علت کهولت سن و در اثر ایست قلبی در منزل شخصی خود در اردبیل دارفانی را وداع گفت.

وی در سال 1315 خورشیدی در محله تازه شهر اردبیل چشم به جهان گشود. صدای خوب در خانواده وی موروثی بوده و 'ˈشیخ فرج اردبیلی' پدر بزرگ ، 'شیخ کریم' پدر استاد سلیم و تمام برادرانش به نام های شادروانان نعیم ، رحیم و داوود موذن زاده اردبیلی از صدای بسیار خوب برخوردار بودند که همه آنها از این نعمت الهی در راه ترویج مکتب اهل بیت (ع) بخصوص مناقب و مصائب چهارده معصوم (ع) و عزاداری های محرم بهره جسته اند.

مرحوم سلیم موذن زاده اردبیلی بیش از 60 سال از عمر خویش را صرف اجرای برنامه های نوحه خوانی و مداحی کرد.

توانایی بی وصف در اجرای برنامه های گوناگون مداحی ، نوحه خوانی ، مولود خوانی ، اذان و قرائت قرآن مجید از دوران نوجوانی وی را در ردیف یکی از مطرح ترین افراد در این رشته ها قرار داده است.

آن مرحوم بطور متوسط روزانه پنج ساعت از عمر خود را صرف مداحی کرده و بیش از 2 هزار و 500 عنوان نوار کاست مربوط به برنامه های او از زمان پیدایش ضبط صوت تاکنون به زبان های عربی ، فارسی و آذری موجود است.