جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

بسته گردشگری 4 استان شمال غرب کشور تعریف شود - خبر

 

 

بسته گردشگری 4 استان شمال غرب کشور تعریف شود

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل خواستار تعریف بسته گردشگری چهار استان واقع در شمال غرب کشور شد.

بسته گردشگری 4 استان شمال غرب کشور تعریف شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی تصریح کرد: با همکاری استان های زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و استان اردبیل می توان بسته گردشگری منسجمی جهت حضور مهمانان خارجی در کشور تعریف کرد.
 
وی افزود: در قالب بسته های تعریف شده می توان تورهای گردشگری را به استان های شمال غرب کشور هدایت کرده و در عین حال زمینه معرفی قابلیت های گردشگری و فرصت های سرمایه گذاری استان ها را فراهم ساخت.
 
به گفته سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نمایندگی وزارت امور خارجه می تواند در راستای دعوت رایزنان فرهنگی و سفرای کشورهای دیگر جهت بازدید از قابلیت های گردشگری استان ها به ویژه استان اردبیل به عنوان یکی از قطب های گردشگری کشور مشارکت داشته باشد.
 
فلاحی افزود: علاوه بر این جهت حضور سفیران کشور جمهوری اسلامی در استان اردبیل به منظور آشنایی با قابلیت های گردشگری استان تهمیداتی اندیشیده شده است.
 
وی با تاکید به اینکه می توان در قالب سمینارهای سالانه سفرا را با ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و سرمایه گذاری آشنا کرد، ادامه داد: به ویژه ارتباط گیری با کشور جمهوری آذربایجان به دلیل مرز مشترک با این کشور مورد تاکید است.
 
فلاحی افزود: جاذبه های متعدد طبیعی و تاریخی استان نیازمند معرفی در سطح جهانی و دعوت از تورهای خارجی است و مقدمات دعوت از تورهای کشورهای خارجی در دست پیگیری است.
 
وی اضافه کرد: این استان همچنین ظرفیت کم نظیری در حوزه گردشگری سلامت دارد که به موازات افزایش تعاملات با سفرا و رایزنان فرهنگی به این مهم توجه خواهد شد.