سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری مراسم «آبروی کوچه‌ها و افتخار محله‌ها» در اردبیل - خبر

 

 

برگزاری مراسم «آبروی کوچه‌ها و افتخار محله‌ها» در اردبیل

در آستانه برگزاری یادواره شهیدان شاخص ورزش کشور اسماعیل اعلمی و شهدای ورزشکار استان اردبیل، مراسم «آبروی کوچه‌ها افتخار محله‌ها» در اردبیل برگزار شد.

برگزاری مراسم «آبروی کوچه‌ها و افتخار محله‌ها» در اردبیل

در این مراسم که صبح امروز با همکاری سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل و مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با حضور همرزمان شهدا، خانواده‌های ایثارگران و اقشار مؤمن محله علی‌آباد اردبیل درب منزل پهلوان شهید اسماعیل اعلمی برگزار شد؛ یاد و خاطره این شهید ورزشکار گرامی داشته شد و همرزمان و همراهان این شهید والامقام خاطراتی را از این شهید والامقام بیان کردند.

در این مراسم مسؤول بسیج ورزشکاران استان اردبیل با بیان اینکه شهدا با معنویت، اخلاق‌مداری و کمال معرفتی خود راه سیر و سلوک معنوی را طی کردند، افزود: ما امروز تمام داشته‌ها و سرمایه‌های خود را مرهون عزت و عظمت شهدا هستیم.

محمدجواد بیدار گفت: برنامه «آبروی کوچه‌ها و افتخار محله‌ها»، با هدف کسب معرفت دینی از جایگاه شهدا و طی کردن سیره آنها برگزار می‌شود تا شاهد انتقال بهترین مفاهیم جبهه، جنگ و بهره‌گیری از ظرفیت‌های به وجود آمده در این زمینه باشیم.

وی با بیان اینکه ما امروز به شدت نیازمند گسترش روحیه ایثارگری هستیم، ادامه داد: برای اینکه بتوانیم جامعه را از آسیب‌های اجتماعی مصون نگه داریم باید فرهنگ ایثار و شهادت را به شدت تقویت کنیم.

مسؤول بسیج ورزشکاران استان اردبیل انتقال مفاهیم ارزشی را در این زمینه بسیار مهم و ارزشمند توصیف کرد و یادآور شد: ایمان به خدا، اخلاص، معنویت و امانتداری در سیره و سلوک شهدا نمودی واقعی‌تر پیدا کرده است و ما باید بکوشیم تا در این مسیر بتوانیم به ادامه طریق شهدا تمسک و توسل جوییم.

بیدار با یادآوری اینکه شهید اعلمی‌ها به عنوان شهید شاخص کشور باید اهداف و سیره و سلوکشان به خوبی تبیین شود، گفت: ما به شدت در جامعه نیازمند تقویت چنین روحیه‌های جوانمردانه هستیم.

بر اساس این گزارش، در این مراسم بهزاد اعلمی برادر شهید اسماعیل اعلمی خاطراتی را از دوران دفاع مقدس و برادر شهید خود بیان کرده و از  نسل جوان و نوجوان امروز خواست تا در تداوم راه عزتمندانه این شهدا گام‌های بلندتری را بردارند.

به گزارش خبرگزاری فارس، گفتنی است، دوشنبه هفته آینده قرار است با حضور مسؤولان کشوری و استانی یادواره شهید شاخص ورزش کشور اسماعیل اعلمی و شهدای ورزشکار استان اردبیل برگزار شود.