جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

بازدید نماینده ولی فقیه از پتروشیمی آرتا انرژی - خبر

 

 

بازدید نماینده ولی فقیه از پتروشیمی آرتا انرژی

نماینده ولی فقیه در استان از پروژه در حال اجرای پتروشیمی آرتا انرژی واقع در سه راهی شهر نمین بازدید کرد.

بازدید نماینده ولی فقیه از پتروشیمی آرتا انرژی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این پروژه با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد تومان و ظرفیت تولید روزانه 400 تن متانول توسط بخش خصوصی در حال اجراست و تا شهریور سال آینده به بهره برداری می رسد. نماینده ولی فقیه در استان در بازدید از این طرح گفت سرعت بالای اجرا در این پروژه ستونی است و نشان دهنده آن است که بخش خصوصی واقعی می تواند گره گشای اقتصاد کشور باشد.

آیت ا... عاملی افزود پتروشیمی جزو آرزوهای اردبیل های بوده و این اقدام می تواند آغاز راه برای اجرای طرح های اینچنینی در استان باشد. وی با اشاره به اینکه این هفدهمین واحد تولیدی مجموعه صنعتی آرتا در استان اردبیل است افزود دولت برای برون رفت از شرایط تحریم لازم است به توانمندی های صنعتگران داخلی اعتماد کرده و از آنان حمایت های جدی داشته باشد.

دراین بازدید محمدی مدیر پتروشیمی با اشاره به اینکه هیچ واحد تولید متانول در شمال و شمال غرب کشور وجود ندارد گفت حدود 40 درصد از تولید متانول این پتروشیمی در واحد های زیر مجموعه آرتا که تولید کننده ام دی اف هست استفاده شده و بقیه نیز به بازار عرضه می شود. وی گفت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان از هم اینک مشتری متانول تولیدی این واحد هستند اما طرح توسعه این مجموعه نیز طراحی شده تا متانول تولید شده به محصولات با ارزش افزوده بالا مثل دی متیل آمین که در صنایع داروسازی و غذایی کاربرد دارد تبدیل شود.

فتحی بیطرف سرمایه گذار و مالک کارخانجات آرتا نیز با اشاره به اینکه تمامی تجهیزات این مجموعه خریداری شده و یا در حال تولید در داخل استان است گفت تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا دانش ساخت وراه اندازی پتروشیمی را به مهندسان بومی اردبیل انتقال یابد تا تحصیل کردگان بومی بتوانند در این مجموعه مشغول به کار شوند. این مجموعه پس از بهره برداری در سال آینده برای 200 نفر بصورت مستقیم و یک هزار نفر نیز بصورت غیر مستقیم ایجاد شغل خواهد کرد.