جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

بازدید شهروندان اردبیلی از محوطه‌های کاوش آثار تاریخی - خبر

 

 

بازدید شهروندان اردبیلی از محوطه‌های کاوش آثار تاریخی

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: برای اولین بار امکان بازدید شهروندان از محوطه کاوش آثار تاریخی این استان فراهم شد.

بازدید شهروندان اردبیلی از محوطه‌های کاوش آثار تاریخی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در بازدید از عملیات کاوش مسجد عتیق اردبیل، گفت: پیش از این امکان بازدید از عملیات کاوش برای شهروندان فراهم نبود اما در نظر داریم زمینه بازدید از عملیات کاوش را با هدف معرفی هرچه بیشتر آثار تاریخی فراهم کنیم.

او افزود: با آماده سازی شرایط بازدید شهروندان و گردشگران می توان عموم مردم را در جریان تلاش های باستان شناسان در احیای آثار تاریخی و هویت استان قرار داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: با توجه به جذابیت بازدید از عملیات کاوش آثار تاریخی، نتیجه مشاهده و بازدید گردشگران می تواند منجر به معرفی هرچه بیشتر آثار تاریخی استان شود.

فلاحی با اشاره به کاوش در محوطه جمعه مسجد( مسجد عتیق اردبیل) گفت: در سطح استان، کاوشی با این حجم از ترانشه برداری  تاکنون تجربه نشده است.

او تاکید کرد: لایه نگاری و مطالعات انجام شده آثاری از دوره اشکانی، سلجوقی،صفوی، قاجار و پهلوی به دست آمده و بیانگر اهمیت این بنای تاریخی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: با کاوش محوطه ها و آثار تاریخی می توان هرچه بیشتر هویت و گذشته تاریخی این استان را مطالعه کرد.