سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

آیین نکوداشت طبیب و ادیب اردبیلی دکتر جواد وهاب زاده - خبر

 

 

آیین نکوداشت طبیب و ادیب اردبیلی دکتر جواد وهاب زاده

نماینده ولی فقیه در استان در آیین نکوداشت دکتر جواد وهاب زاده ، قدردانی از علما، ادبا و نخبگان جامعه را نشان از توسعه یافتگی آن جامعه عنوان کرد.

آیین نکوداشت طبیب و ادیب اردبیلی دکتر جواد وهاب زاده

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، این مراسم به همت شورای فرهنگ عمومی استان و باهمکاری نهادهای مردمی و سازمانهای دولتی در سالن شمس عطار مجتمع فدک اردبیل  برگزار و از وی و خانواده اش تجلیل شد.
در این همایش نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل افزود:برای داشتن نظام تربیتی صحیح نیاز به الگو سازی داریم و برگزاری مجالس بزرگداشت برای مفاخر استان موجب ترغیب جوانان به اعمال و اهداف متعالی است .
دکتر سید حسن عاملی ضمن تجلیل از زحمات و تلاشهای علمی ، ادبی و طبی دکتر وهاب زاده در طول زندگی اش به وقوف ارزشمند علمی خانوادگی وی اشاره کرده افزود : شایسته است خیرین و دلسوزان جامعه ما در وقوف خود از احداث و ایجاد اماکن علمی نیز غافل نشوند.
دراین مراسم حاضران شاهد اجرای قطعه موسیقی های سنتی توسط هنرمندان استان شدند و در پایان از سه جلد کتاب دکتر وهاب زاده و تمبر یاد بود وی رو نمایی شد.

استاد دکتر جواد وهاب زاده در بیستم دی ماه سال 1322 در اردبیل چشم به جهان گشود و در سال 1349 موفق به اخذ مدرک دکترا شد. وی برای دریافت تخصصی به دانشگاهی کلمبیایی شهر نیویورک امریکا رقته و در اوایل سال 1357 به وطن خود باز گشت. بسیاری از امورات عام المنفعه وهمکاری در راه اندازی دانشکده پزشکی دانشگاه دولتی اردبیل، دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل و ... از جمله اقدامات وی است. ایشان علاوه بر حرفه طبابت، شاعر و نویسنده هستند و عضو انجمن ادبی حافظ اردبیل می باشند واز سوی سازمان نظام پزشکی کشور بعنوان پزشک نمونه انتخاب شده اند.