سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

اولویت اول در استان اردبیل ایجاد اشتغال است - خبر

 

 

اولویت اول در استان اردبیل ایجاد اشتغال است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: اولویت امسال در استان اردبیل ایجاد فرصت‌های اشتغال جدید و کاهش روند بیکاری است.

اولویت اول در استان اردبیل ایجاد اشتغال است

داود شایقی اظهار کرد: ما بدون اینکه منابعی برای آغاز پروژه‌های جدید داشته باشیم باید تلاش کنیم پروژه‌های نیمه‌تمام را حتی با جذب اعتبارات ملی به سرانجام برسانیم.

وی گفت: تنها 10 درصد اعتبارات و منابع در اختیار استان‌ه و 90 درصد در اختیار سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها است که این قدرت و توان همگرایی و تعامل مسؤولان و نمایندگان را می‌رساند که پیگیر جذب این اعتبارات باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: اولویت امسال در استان اردبیل ایجاد فرصت‌های اشتغال جدید و کاهش روند بیکاری است.

شایقی یادآور شد: هرگز با اعتبارات محدود 100 میلیارد تومانی نمی‌توانیم در سطح استان به همه مطالبات پاسخ دهیم، گفت: ما اگر می‌خواهیم راه‌آهنمان تکمیل شود و پتروشیمی و پروژه‌های حوزه راه و آب و مسکن به سرانجام برسد بهتر است به صورت گروهی و مشارکتی در جذب اعتبارات جدید تلاش کنیم.

وی با قدردانی از همگرایی نمایندگان جدید استان در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مطالبات به حق مردم گفت: قطعا اعتبارات ملی می‌تواند محرک توسعه استان اردبیل باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: با توجه به حذف اعتبارات ماده 180 ما برای پروژه‌هایی همچون تکمیل فاضلاب درشهرهای مختلف به ویژه نیر به راحتی می‌توانیم از ظرفیت منابع اعتباری ملی استفاده کنیم تا زمینه‌ای فراهم آید تا بخش عظیمی از مشکلات و نارسایی‌ها به سرانجام برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس، شایقی گفت: امیدواریم از ظرفیت ردیف بودجه ملی بیشتر از این استفاده کنیم تا پروژه‌های نیمه‌تمام به سرانجام رسیده و امکان بهره‌برداری بیشتر نیز در این حوزه فراهم آید.