جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

انجمن‌های میراث فرهنگی در اردبیل توسعه می‌یابد - خبر

 

 

انجمن‌های میراث فرهنگی در اردبیل توسعه می‌یابد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: به منظور حفاظت هر چه بیشتر از بنا‌های تاریخی انجمن‌های میراث فرهنگی در سطح شهر‌ها و روستا‌های استان اردبیل توسعه می‌یابد.

انجمن‌های میراث فرهنگی در اردبیل توسعه می‌یابد

نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: به منظور صیانت از بنا‌های تاریخی و باستانی در شهر‌ها و روستا‌های مختلف در سطح استان توسعه انجمن‌های میراث فرهنگی جزو اولویت‌های سال ۹۹ قرار گرفته است.

او از تدارک برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی این انجمن‌ها در پساکرونا خبر داد و گفت: با توسعه و افزایش این انجمن‌ها می‌توانیم شاهد حفاظت و صیانت هر چه بیشتر از بنا‌های تاریخی استان با مشارکت و همکاری این انجمن‌ها باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به تعیین مسئول پیگیری توسعه انجمن‌های میراث فرهنگی استان بیان کرد: هدفگذاری شده تا با پایان کرونا زمینه برای راه‌اندازی و آغاز فعالیت این انجمن‌ها در سطح استان فراهم شود.

فلاحی افزود: از دیگر رسالت‌های این انجمن‌ها در کنار صیانت از آثار تاریخی و باستانی، معرفی و شناساندن این آثار و میراث فرهنگی در سطوح مختلف است تا این امر زمینه برای حضور هر چه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی را در استان فراهم آورد.

او با اشاره به ظرفیت‌های استان اردبیل در حوزه میراث فرهنگی تصریح کرد: در تمامی شهر‌های استان آثار و ابنیه‌های تاریخی و باستانی فراوانی وجود دارد که ضروری است تا در راستای معرفی صحیح و هر چه بیشتر این آثار اقدامات لازم انجام شود.