سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

اعتبار پروژه‌های ملی استان اردبیل افزایش می‌یابد - خبر

 

 

اعتبار پروژه‌های ملی استان اردبیل افزایش می‌یابد

نماینده اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات پروژه‌های ملی این استان در بودجه ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد.

اعتبار پروژه‌های ملی استان اردبیل افزایش می‌یابد

صدیف بدری میزان بودجه پیش‌بینی شده استان اردبیل را ۱۲ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ اعتبار پروژه‌های راه‌سازی و آبرسانی در استان افزایش یافته و احتمال افزایش اعتبار دیگر پروژه‌ها هم وجود دارد.

وی اظهارداشت: بودجه پروژه‌های راه‌آهن اردبیل - میانه، سدهای خاکی و بزرگراه‌ها در بودجه افزایش داشته و امید است با تخصیص آنها مشکلات زیرساختی استان برطرف شود.

بدری گفت: چالش اصلی استان اردبیل در بودجه سال آینده پیش‌بینی درآمد مالیاتی به میزان هشت هزار میلیارد ریال بوده که غیرقابل تحقق است و ضرورت بازنگری در این باره احساس می‌شود.

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تلاش نمایندگان استان در مجلس افزایش اعتبارات ملی استان در بودجه ۱۴۰۰ است تا بتوان خدمات رسانی به مناطق محروم را توسعه داد.

بدری افزایش اعتبارات پروژه‌های آبرسانی روستایی، عشایری، آبیاری مدرن و آبخیزداری در استان را یادآور شد و گفت: اعتبار این پروژه‌ها از محل صندوق توسعه ملی تامین می شود که نسبت به سال گذشته شاهد افزایش میزان اعتبار در این پروژه‌ها هستیم.

وی بیان کرد: در لایحه بودجه سال آینده اعتبارات پروژه راه‌آهن اردبیل-میانه ۴۳ درصد افزایش یافته است.

بدری میزان اعتبار راه‌آهن اردبیل-میانه در بودجه سال آینده را ۲ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این میزان فارغ از اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری، فاینانس داخلی بانک ملی و اسناد خزانه اختصاصی است.

وی اضافه کرد: پروژه راه‌آهن اردبیل از سوی سازمان برنامه و بودجه تامین اعتبار شده و تمام تلاش‌ها بر این است تا پایان این دولت بهره‌برداری برسد.