جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

اشتغالزایی واحد‌های صنعتی کوچک در استان اردبیل شتاب گرفت - خبر

 

 

اشتغالزایی واحد‌های صنعتی کوچک در استان اردبیل شتاب گرفت

استاندار اردبیل گفت: با حمایت از ایجاد واحد‌های صنعتی کوچک در استان اردبیل، اشتغالزایی در این واحد‌ها افزایش یافته است.

اشتغالزایی واحد‌های صنعتی کوچک در استان اردبیل شتاب گرفت

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل گفت: ناحیه صنعتی رضی از جمله نواحی صنعتی استان اردبیل است که در دو سال اخیر واحد‌های مختلفی در آن ایجاد شده است.

او بیان کرد: در این ناحیه صنعتی که از سال ۸۸ ایجاد شده بود، تا سال ۹۷ هیچ واحد تولیدی راه اندازی نشده بود که با راه اندازی واحد‌های تولیدی به صورت تعاونی از محل جذب تسهیلات اشتغال روستایی احداث شده اند، این ناحیه رونق گرفته است.

استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر ۱۴ قرار داد احداث واحد تولیدی و صنعتی در این واحد منعقد شده که سه مورد به بهره برادری رسیده و مابقی واحد‌ها در حال اجرا هستند.

بهنام جو تصریح کرد: یکی از واحد‌های بهره برداری شده، واحد تولید پوشاک است که در فاز اول برای ۷۵ نفر اشتغالزایی کرده و در مرحله بعد این تعداد را به ۱۵۰ نفر می‌رساند.

او افزود: واحد تولیدی نئوپان با ۱۰۰ نفر اشتغالزایی و واحد رزین با ۳۵ نفر اشتغال دیگر واحد‌های صنعتی فعال در این ناحیه است.

استاندار اردبیل گفت: در کنار حمایت از واحد‌های صنعتی بزرگ در شهرک‌های صنعتی استان، با فعال سازی نواحی صنعتی و حمایت از واحد‌های تولیدی کوچک اشتغالزایی و صنایع کوچک نیز شتاب می‌گیرد.

بهنام جو با اشاره به سفر معاون وزیر صنعت به استان در هفته گذشته از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز تمام شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان اردبیل خبر داد.