سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

اردبیل به عنوان میزبان مسابقات کاناپولوی آسیا در سال ۲۰۱۹ معرفی شد - خبر

 

 

اردبیل به عنوان میزبان مسابقات کاناپولوی آسیا در سال ۲۰۱۹ معرفی شد

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: طبق اعلام سایت رسمی قایقرانی آسیا اردبیل به عنوان میزبان مسابقات کاناپولوی آسیا در سال ۲۰۱۹ معرفی شد.

اردبیل به عنوان میزبان مسابقات کاناپولوی آسیا در سال ۲۰۱۹ معرفی شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل در جلسه شورای عالی ورزش افزود: طبق اعلام سایت رسمی قایقرانی آسیا اردبیل به عنوان میزبان مسابقات قهرمانی آسیا در رشته کاناپولوی آسیا در سال 2019 معرفی شد و این مسابقات در دریاچه شورابیل اردبیل و بالیقلو چای برگزار می‌شود .

وی افزود: قرار است دو اسکله در دریاچه شورابیل و رودخانه بالیقلو چای طبق استانداردهای جهانی در زمینی به طول 35و عرض 23ساخته شود که مهندسین این امر در حال تکمیل آن هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: مرتضی قاطع رئیس هیات قایقرانی استان هم اکنون با رئیس فدراسیون قایقرانی جمهوری اسلامی جلسه ای در خصوص تکمیل اسکله ها دارند که فدراسیون نیز با سفر به اردبیل شاهد این تغییرات در استان بودند و به محض اتمام در سال 2019مسابقات را برگزار خواهیم کرد.

بهتاج در خصوص معرفی رشته کانوپولو گفت: کانوپولو یک ورزش گروهی با توپ است که روی آب و توسط 2 تیم با ۵ بازیکن (هریک روی یک قایق کانو) انجام می‌شود. هر تیم تلاش می‌کند تا توپ را وارد دروازه حریف کند، در پایان تیمی که تعداد گل بیشتری به ثمر رسانده است برنده خواهد بود.

وی افزود: نهاد نمایندگی کننده این ورزش کمیته کانوپولو فدراسیون بین‌المللی قایقرانی است که هر دو سال مسابقات جهانی این رشته را برگزار می‌کند و استان اردبیل با داشتن قابلیت های از جمله دریاچه گیلارلوی گرمی،رودخانه بالیقلوچای و شورابیل اردبیل، قطب کاناپولوی ایران می باشند.

بهتاج همچنین اشاره کرد:کانوپولو ترکیبی از واترپولو و قایقرانی است، از نظر تاکتیکی به بسکتبال و واترپولو شباهت دارد. ورزشکاران این رشته باید مهارت زیادی در قایقرانی و کنترل قایق داشته و از سرعت عمل و قدرت بدنی بالایی (به ویژه دست‌ها) برخوردار باشند.