سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

اراضی پایاب سد خد اآفرین به عشایر با دقت و صحت واگذار می شود - خبر

 

 

اراضی پایاب سد خد اآفرین به عشایر با دقت و صحت واگذار می شود

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اراضی پایاب سد خد اآفرین به عشایر استان اردبیل با دقت و صحت واگذار می شود.

اراضی پایاب سد خد اآفرین به عشایر با دقت و صحت واگذار می شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رضا کریمی افزود:  هدف اساسی از اجرای پروژه عظیم و ملی اراضی پایاب سد خداآفرین خدمت عشایر و نسل های آینده ای است که در خطه مرزی مغان در سنگر تولید در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی سعی و تلاش می کنند.
 
وی بیان کرد: هدف عمده ای که در این پروژه دنبال می شود ساختن آینده ای مطمئن برای عشایر است که اگر از امروز به فکر مدیریت بهینه در مصرف آب کشاورزی نباشیم قطعا نسل آینده عشایر با مشکلات و معضلات فراوانی روبرو خواهند شد.
 
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر این پروژه و دیگر پروزه های مرتبط با جدیت و دقت دنبال نشود و از هم اکنون به فکر مدیریت آب نباشیم قطعا به مشکلات مناطق جنوبی کشور که از بی آبی درگیر مشکلات عدیده ای هستند دچار خواهیم شد.
 
کریمی افزود: تولیدات عشایر ایل شاهسون برای استان و کشور بسیار حائز اهمیت است و هنوز بعد از گذشت 40 سال از انقلاب شکوهمند اسلامی وارد کننده گوشت قرمز هستیم تبدیل مراتع به مزارع کشاورزی باید به گونه ای باشد که تولیدات دامی عشایر را به مخاطره نیاندازد.
 
وی با اشاره به آغاز کارهای اساسی در مدیریت فعلی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: اگر قرار باشد جنگی در آینده رخ دهد قطعا جنگ آب خواهد بود و عشایر توانمند نیز می بایست به این نکته تواجه داشته باشند که حداکثر تولید از زمین زراعی با حداقل آب مصرفی جزو اهداف راهبردی وزارت جهاد کشاورزی است.
 
کریمی تصریح کرد: عشایر می بایست با اتحاد و انسجام و همدلی با مسئولین آنان را در بهره بردارای از اراضی پایاب سد خداآفرین یاری نمایند و دامپروری خود را نیز مطابق با استانداردهای پذیرفته شده جهانی زیر نظر کارشناسان در وضعیت موجود مدیریت نمایند.