سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

اجتماع بزرگ مدافعان‌ حرم در اردبیل - خبر

 

 

اجتماع بزرگ مدافعان‌ حرم در اردبیل

همزمان با دومین سالروز شهادت تنها مدافع حرم اردبیل شهید اکبر شهریاری، اجتماع بزرگ مدافعان حرم با حضور گسترده جوانان و علاقمندان به اهل بیت (ع) در اردبیل برگزار شد.

اجتماع بزرگ مدافعان‌ حرم در اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،  در این اجتماع ولایی که ظهر امروز در مسجد ملامومن اردبیل برگزار شد، مدیر مرکز راهبردی بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا (ع) در سخنانی با اشاره به نبرد حق و باطل در طول تاریخ گفت: جبهه حق و باطل از آغاز بشریت تاکنون وجود داشته و در این مدت بسیاری از جنبه های آن مشترک بوده است.

حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع اقلیت پیروان حق را مهمترین نکته اشتراکی در این جبهه و در طول تاریخ برشمرد و ادامه داد: حق و دین با مسایل حقیقی وجود آدمی کار دارد، بنابراین در تمام ادوار نیز کمتر کسی دنبال حقیقت وجودی بوده، اما باطل به دنبال هواهای نفسانی و شیطانی است و این جاذبه بیشتری دارد. مدیر مرکز راهبردی بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا با ذکر آیه ای از قرآن کریم تصریح کرد: اگر امروز نیز تمام دنیا علیه ما متحد شده اند، نشان می دهد که ما حق هستیم و اگر در این زمینه یک مقدار هم تردید داشتیم در شرایط فعلی و اتفاقاتی که در منطقه افتاده این تردید رفع شد. وی با بیان اینکه البته در این مسیر سخت، خدا را داریم و پیروزی را به خودش سپرده ایم، متذکر شد: آزادی خرمشهر، حادثه طبس و... همه کار خدا بود و این در سایه اهالی است که ریگ های بیابان بسیج می شوند و توطئه آمریکا را با شکت مواجه می سازند.

مهدوی ارفع کشته شدن در این مسیر را شهادت و جاودانگی و کشتن را اطاعت از فرمان الهی برشمرد و تاکید کرد: اینها امتحان الهی است که کدام یک از ما خدایی است و کدام یک خدایی نیستیم، امروز دوره استقامت است، استقامت در راه خدا و این مهم باعث می شود که صف شکسته شود و آنهایی که واقعا خدایی هستند مشخص شوند. مهدوی ارفع عنوان کرد: این در شرایطی است که دیگر غیرتمند شدن برای اهل بیت در جامعه کمرنگ می نمود ولی همین اجتماعات از انسجام و اتحاد ما خبر می دهد و اینکه نشان می دهد که بسیجی بودن در دوره هشت سال دفاع مقدس نمانده و امروز نیز بسیاری از جوانان هستند که اخلاق و اعتقاد بسیجی و ولایی دارند.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات در کشور همیشه بوده و ضعف مسئولان را نیز نمی توان کتمان کرد، افزود: اما اگر منصفانه نگاه کنیم همه کشورهای منطقه را غوغا و جنگ گرفته اما کشورمان در وسط این غوغاها همچون گلستان امنیت را برای مردم ایجاد کرده است، اینها جای شکر دارد. شهید اکبر شهریاری اولین شهید مدافع حرم از استان اردبیل است که به سوریه اعزام شده بود. وی در دوم بهمن سال ۹۲ در حال دفاع از حرم حضرت زینب (س) به فیض عظیم شهادت نائل آمد. مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهید اکبر شهریاری به‌صورت همزمان در تهران، تبریز و اردبیل برگزار می شود.